V Jubileuszowe

Ogólnopolskie Sympozjum

POSTĘPY

W CHIRURGII KOLOREKTALNEJ

14-16 kwietnia 2016 r.

Szanowni Państwo,

Drodzy Przyjaciele,

 

Z ogromną radością pragnę zaprosić Państwa do udziału w V Ogólnopolskim Sympozjum ,,Postępy w chirurgii kolorektalnej”, które odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2016 r. w Hotelu Narvil w Serocku/ k. Warszawy.

Z okazji tego jubileuszowego spotkania przygotowaliśmy niezwykle interesujący i bogaty program naukowy. W trakcie Sympozjum będą mieli Państwo okazję wysłuchać wykładów wybitnych Ekspertów, które dotyczą najbardziej aktualnych problemów chirurgii kolorektalnej XXI wieku. Staraliśmy się, aby forma przekazu była dla Państwa jak najbardziej różnorodna i bogata. W programie znajdziecie Państwo, oprócz ”klasycznych” prezentacji ustnych m.in. sesje: video „Jak ja to robię”, prezentacje przypadków klinicznych, prawniczą, konferencję okrągłego stołu nt. żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej w chirurgii kolorektalnej, dyskusje i debaty nt. zapalnych chorób jelit, zaawansowane warsztaty terapii podciśnieniowej, sesję plakatową oraz sesje dla pielęgniarek z warsztatami tematycznymi. Sympozjum ma charakter interdyscyplinarny - aktywny udział zapowiedziało już kilkudziesięciu Ekspertów z takich dziedzin jak chirurgia ogólna i kolorektalna, gastroenterologia, patomorfologia, onkologia kliniczna, chirurgia onkologiczna, radioterapia, chemioterapia i diagnostyka obrazowa. Ponadto Sympozjum będzie wyśmienitą okazją do nawiązywania i podtrzymywania przyjaźni.

Mam nadzieję, że to V Sympozjum w pięknym otoczeniu hotelu Narvil pozostanie w Państwa sercach i życzliwej pamięci na wiele lat. Serdecznie zapraszam Państwa do aktywnego udziału w tym tak ważnym dla środowiska chirurgicznego wydarzeniu naukowym.

 

Marek Szczepkowski

Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

 

Komunikat oraz program konferencji