Przyjęcia planowe do Szpitala
Rejestracja pacjentów odbywa się w punktach przyjęć planowych, które znajdują się odpowiednio:
- do Oddziału Ginekologiczno – Położniczego w punkcie konsultacyjnym tego oddziału,
- do Oddziału Gastrologicznego, Chirurgii Naczyniowej, Urologii (przyjętych w programie jednego dnia) w rejestracji Pracowni Endoskopowej Szpitala Bielańskiego,
- do Oddziału Psychiatrycznego w Izbie Przyjęć tego oddziału,
- do I Oddziału Chorób Wewnętrznych – Kliniki Endokrynologii – punktem przyjęć planowych jest stanowisko nr 5 w Rejestracji Przychodni Przyszpitalnej (Pawilon H). Punkt ten czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-14:00. W niedzielę i święta rejestracja pacjentów odbywa się przy stanowisku rejestracji Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej (Pawilon G) w godzinach od 08.00 do 14.00. W soboty punkt przyjęć jest nieczynny.
- do pozostałych oddziałów -punktem przyjęć planowych są sekretariaty oddziałów.
Pacjent zgłasza się w ustalonym dniu i godzinie do wskazanych wyżej punktów konsultacyjnych bądź Izby Przyjęć z następującymi dokumentami:
- skierowaniem do szpitala,
- dokumentem potwierdzającym tożsamość np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport,
- dokumentacją dotychczasowego leczenia (wyniki zleconych badań dodatkowych).
Skierowanie powinno zawierać dane identyfikujące placówkę kierującą, dane identyfikujące lekarza kierującego oraz wskazanie oddziału.
Pacjent może wziąć ze sobą leki, które zażywa w związku ze schorzeniem innym niż powód przyjęcia do szpitala. Ponieważ Pacjent przebywający na oddziale nie może zażywać samodzielnie żadnych leków, przy przyjęciu na oddział powinien poinformować lekarza prowadzącego o tym fakcie i przekazać leki personelowi medycznemu za pokwitowaniem.
Poza kolejnością przyjmowani są następujący pacjenci:
- Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi,
- Zasłużeni Dawcy Przeszczepu,
- Inwalidzi wojenni i wojskowi,
- Kombatanci oraz niektóre osoby represjonowane będące ofiarami represji wojennych i okresu powojennego, o których mowa w art. 1-4 ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego (Dz. U. z 2002r. Nr 42, poz.371 z późn. zm.);
- Uprawnieni żołnierze lub pracownicy oraz weterani poszkodowani w zakresie leczenia urazów i chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa.
- Kobiety w ciąży – warunkiem wizyty jest okazanie w rejestracji aktualnego zaświadczenia (od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, posiadającego specjalizację drugiego stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie położnictwa i ginekologii czy perinatologii).
- Działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych
- Świadczeniobiorcy do 18 roku życia, u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, na podstawie zaświadczenia lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, posiadającego specjalizację II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie: położnictwa i ginekologii, perinatologii, neonatologii lub pediatrii.